Jesienne aranżace w wystroju salonu

Gdy za oknem robi się coraz zimniej i szybciej zapada zmrok, potrzebujemy odrobiny koloru by nie dać się jesiennej chandrze. To ten czas, gdy, na przekór pogodzie, zakładamy ubrania w intensywnych kolorach. Na wybiegach królują czerwienie, fiolety i zielenie – dlaczego by nie sprawić, by nasz wystrój salonu w mieszkaniu nie zmienił się na jesień?

Jesienne aranżacje warto przeprowadzić nie tylko w ubiorze

Salon to zwykle serce naszego mieszkania. Spędzamy w nim najwięcej czasu, czasem jadamy tam posiłki, tam zapraszamy gości. W końcu nie ma nic milszego, gdy za oknem pada deszcz, niż ciepłe, przytulne mieszkanie, które kusi aromatami jesiennego placka z dyni i grzanego wina. Nowa, jesienna aranżacja i kolorowe dekoracje sprawią, że będzie się chciało wracać do domu. Jeśli planujemy większy remont, możemy zdecydować się na zupełnie nowe kolory ścian – kolor żółty jest najbardziej popularnym wyborem, ale możesz się również zdecydować na soczystą pomarańcz, brąz, beż a nawet granat czy krwistą czerwień. Jeśli boisz się, że zbyt intensywan barwa może przytłoczyć wystrój salonu, możesz zdecydować się na pomalowanie tylko jednej ściany w intensywnym kolorze, natomiast resztę ścian pokryj jasnym odcieniem, który będzie doskonałym tłem. Ściana będzie przykuwać wzrok, ale nie pomniejszy optycznie pomieszczenia. To bardzo dobry zabieg, jeśli chcemy, by nasz wystrój salonu w mieszkaniu był jednocześnie przytulny, ale i efektowny, a inspiracji na zrealizowanie takiego pomysłu jest w sieci naprawdę mnóstwo.

Zupełnie nowy wystrój salonu bez remontu?

Jeśli nie chcesz tak dosadnej zmiany aranżacji swojego salonu, pomyśl o dodatkach. Jeśli myślisz o wymianie mebli, zdecyduj się na te z jasnego drewna. Świetnie sprawdzi się tutaj sosna lub klon. Ich ponadczasowy charakter i naturalność sprawią, że meble doskonale będą pasować do każdego koloru ściany. Obicia kanapy i foteli możesz wybrać w kolorze kontrastowym lub harmonijnie współgrającym do reszty pomieszczenia. Dobrze sprawdzi się tutaj flausz, wełna i wszystkie materiały, które są miękkie i delikatne w dotyku. Jesienną aranżację ożywi zestawienie ognistego oranżu ścian w połączeniu z sofą w kolorze fuksji. Możemy skusić się na dywan typu „shaggy” w głębokim kolorze czekolady i wiklinowe fotele. To szczególnie pasuje do pomieszczeń, w których znajduje się kominek.

inspiracje wystroju jesiennego salonu

W wystroju salonu nie zapominaj o dodatkach

Jeśli często zmieniasz wygląd swojego mieszkania, warto zainwestować w dodatki, które zupełnie zmienią wystrój salonu w mieszkaniu. Na oknach powieś grube, ciężkie zasłony, a stół przykryj jesiennym obrusem z motywem liści i dyń. Korzystaj z darów natury – ozdoby wykonane z szyszek, żołędzi, kasztanów, jarzębiny i suchych liści doskonale. Możesz samodzielnie zrobić wieńce, stroiki i lampiony.

By zmienić wystrój salonu w mieszkaniu, nie potrzebujesz wielu środków. Trochę inspiracji, umiejętnie dobrane dekoracje ocieplą klimat i nadadzą wyjątkowej atmosfery w naszym mieszkaniu. Czasem jeden mocny akcent wystarczy, by poczuć ducha jesieni.