Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem?

Salon połączony z kuchnią to bardzo popularne rozwiązanie. Spotkać je można zarówno w dużych domach, jak i w niewielkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, o ile tylko da się wyburzyć ściany. 

Jak umeblować salon z kuchnią, aby dzięki temu połączeniu zyskać jak najwięcej?

Zalety połączenia kuchni z salonem

Na połączeniu kuchni z salonem i jadalnią najwięcej zyskują właściciele niewielkich mieszkań. To rozwiązanie pozwala oszczędzić miejsce, a jednocześnie jest bardzo wygodne. Sprzyja integrowaniu rodziny przy wspólnych posiłkach – również na etapie ich przygotowywania. Warto poświęcić czas i uwagę by urządzić to wnętrze w sposób funkcjonalny, ale też stylowy i estetyczny – pamiętajmy, że to nie tylko kuchnia, ale również salon, który stanowi wizytówkę naszego domu, lub mieszkania.

O czym warto pamiętać urządzając nowoczesny salon z aneksem kuchennym?

To jakie umeblowanie i wyposażenie znajdzie się w kuchni połączonej z salonem, zależeć powinno w głównej mierze od sposoby, w jaki korzystamy z tego pomieszczenia. Jeśli większość posiłków spożywamy rodzinnie w domu, dobrze jest pomyśleć o bogatszym wyposażeniu kuchennym. Szczególnie istotnym elementem, będzie tu sprawny i wydajny okap, który zatrzyma większość, jeśli nie wszystkie zapachy. Warto pamiętać, że kiedy wsiąkną w tkaninę, są bardzo trwałe. Nikt nie chce kanapy pachnącej gotowaną kapustą, co jest niestety jest bardzo prawdopodobne, jeśli nie zadbamy o odpowiednią wentylację. Na szczęście dzięki dużemu wyborowi nowoczesnych urządzeń pochłaniających parę i zapachy kuchenne, musielibyśmy się nieco „postarać”, aby dopuścić to takiej sytuacji.

Jak urządzić pokój z aneksem stylowo i funkcjonalnie?

Oddzielenie przestrzeni kuchennej od części salonowej, jest kolejną niezwykle istotną sprawą. W przypadku niedużych pokoi z aneksem, świetnie sprawdzi się lada, przy której można spożywać posiłki. Przy niedużej liczbie domowników – zakładamy, że nieduże mieszkania zamieszkują takie właśnie rodziny – można całkowicie zrezygnować z dużego stołu, poprzestając na ławie, lub niedużym stoliku do kawy. Jeśli lada będzie spełniać funkcję stołu, warto zadbać o wygodne hokery w stylu nawiązującym do umeblowania kuchennego.

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku urządzania kuchni połączonej z salonem, idealnie jest zastosować się do założeń stylu nowoczesnego. Można też postawić na eklektyzm, z przewagą nowoczesności widoczną wyraźniej właśnie w części kuchennej.

Nowoczesne meble kuchenne są pojemne i wygodne, a przy tym nienachalne w swej minimalistycznej estetyce. Wprost stworzone do wnętrz typu dwa w jednym. Takie właśnie meble, urzekające prostotą, a przy tym nie skupiające na sobie nadmiernej uwagi, są najlepszym wyborem przy urządzaniu aneksu.

Urządzając salon połączony z częścią kuchenną warto pamiętać, że prawdopodobnie tam będzie serce naszego domu.