Jak przetrwać remont?

Kurz, bałagan, nie do końca rzetelny fachowiec – oto definicja remontu, większości z nas. Nie da się ukryć, że przebudowa czterech kątów, nie należy do naszych ulubionych rozrywek. Decydujemy się na remont, kiedy sytuacja naprawdę tego wymaga. Ofiary w straconych nerwach, czasie i gotówce są nieoszacowane. Jeśli na sam dźwięk słowa „remont”, robi Ci się gorąco, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak przetrwać to piekło.

Grunt to organizacja

Zacznijmy od podstaw. Jeśli nie chcesz dostać ataku serca podczas remontu i niepotrzebnie tracić czasu – zorganizuj całe to przedsięwzięcie od podstaw. Zaplanuj czas swojego remontu. Upewnij się, że akurat wtedy nie wypadnie żadna ważna data. Zwróć uwagę, nie tylko na Święta i dni wolne od pracy. Sprawdź czy podczas Twojego remontu, nie wypadają Twoje urodziny (wtedy możesz spodziewać się gości!), ważne rodzinne święto (na którym musisz znaleźć się OBOWIĄZKOWO!) czy wypad ze znajomymi w góry ( który żal byłoby opuścić).

Plan i jeszcze raz plan

Zorganizowanie czasu na remont to jedno. Zaplanowanie remontu to kolejna kwestia do rozważenia. Jasno określona wizja zmian, na które się decydujesz, to klucz do sukcesu! Poświęć tej wizji, trochę czasu, a zobaczysz jak sprawnie pójdzie Ci realizacja tego projektu. Remontujesz sypialnie? Zastanów w jakim stylu ma być ten pokój. Romantyczny czy z modernistyczny? Chcesz przebudować małą łazienkę? Pomyśl, jakich kolorów użyć, by wydawał się optycznie większa i jak ulokować sanitaria by pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne. Swoje pomysły warto skonsultować z projektantem. Nie musisz wydawać fortuny na specjalistę w tej dziedzinie. W ofercie wielu, popularnych sklepów meblowych, przy zakupie mebli bądź artykułów wykończeniowych, znajdziesz pomoc w tworzeniu projektu. Warto skorzystać z takiej opcji!

Nieoceniony fachowiec to skarb!

W Internecie, roi się od ogłoszeń od specjalistów w dziedzinie remontu. Możesz znaleźć fachowców z różnych półek cenowych i z wachlarzem rozmaitych umiejętności. Wybór odpowiedniego specjalisty, to nie lada wyzwanie. Niestety, często jest to najtrudniejszy etap remontu. Przede wszystkim, nie spiesz się! Zrób rekonesans wśród znajomych i rodziny. Fachowiec z polecenia, zazwyczaj sprawdza się najlepiej. Tym sposobem, eliminujesz element przykrego zaskoczenia, w postaci nie słownego specjalisty czy specjalisty od tak zwanej „fuszerki”. Jeśli, nie masz tego szczęścia i nikt z Twojego otoczenia, nie może polecić Ci sprawdzonego fachowca, skorzystaj ze źródła wszelakiej wiedzy jakim jest Internet. W dzisiejszych czasach, możemy znaleźć opinię na temat wszystkiego i wszystkich. Wystarczy parę kliknięć i już masz obraz swojego potencjalnego fachowca. Z odrobiną szczęścia, znajdziesz również, zdjęcia z dziełem, Twojego przyszłego specjalisty od remontu. Znalezienie odpowiedniego fachowca, to ciężka praca, ale warta zachodu. Po tym etapie, będziesz już spać spokojnie.

Po czwarte: nie panikuj!

Niespodzianki podczas remontu to naturalna sprawa. Zawsze znajdzie się jakiś szkopuł; zły odcień farby, za mało płytek czy za mały szacowany budżet. Nie przejmuj się drobiazgami. Pamiętaj, cokolwiek by się nie działo, to tylko spokój może Cię uratować. Powodzenia!