Ciepło i miło, czyli miękkie dekoracje

poduszki pomysł na miękkie dekoracje

W domu (który jest naszym azylem) szczególnie w okresie jesienno-zimowym pragniemy czuć się przytulnie oraz komfortowo. To nie meble nadają ciepła i odpowiedniego nastroju pomieszczeniu, lecz…miękkie dekoracje do salonu. Dlatego warto umieścić w pokoju, choć jedną z nich. Zmieni się wtedy klimat mieszkania, a odczucia domowników spędzających w nim czas zostaną ocieplone.

Przyjazny wystrój wnętrza z pewnością zapewnią puszyste koce oraz poduszki. Na co dzień niepozorne – a przecież to właśnie te elementy pozwalają przełamać styl każdego wyrafinowanie urządzonego pokoju.

Możesz łatwo ożywić kanapę o neutralnym, zgaszonym odcieniu. Daj się skusić na zagłówki z kolorowymi poszewkami zawierającymi ciekawe wzory np. w konwencji vintage lub całkiem kontrastującą barwą poduszkę. Niech to nie będzie jedyna tego typu dekoracja, bo im ich więcej, tym lepiej.

Pozostając nadal w temacie poduszkowych akcentów zimą dobrze sprawdzają się powłoczki imitujące futra zwierząt. Gwarantujemy, że tak polubisz miękką sierść wilka czy kozy, że nie rozstaniesz się z nimi przez cały rok.

Innym sposobem na przeżycie chłodniejszych dni jest zakup długiego i grubego koca. Dobrym rozwiązaniem jest pled z mikrofibry. To włókno zapewni ochronę przed najdotkliwszym mrozem. Jeśli dodatkowo chcesz ocieplić wnętrze wybierz przykrycie o różowej, czerwonej lub fioletowej barwie.

Jeśli koc ma pełnić też funkcję zdobniczą wybierz delikatne dekoracyjne nakrycie z przyciągającym wzrok pikowaniem. Taka narzuta nada stylu narożnikowi lub sofie.

Ciepłe poduszki oraz koce to nie jedyne akcesoria potrzebne do stworzenia przytulnego salonu. Tworząc miły, specyficzny klimat warto sięgnąć też po świece. Dzięki nim łatwiej oswoisz się z szarym dniem i obecnym niedostatkiem słońca. Ich blask zastąpi Ci naturalne światło wyzwalające w nas energię. Dodatkowo możesz postawić na świeczki zapachowe o intensywnej woni.

Trwalszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie wnętrza są lampy, które możesz postawić na stole lub na podłodze. Wybierz te z żarówkami o ciepłym tonie, a zauważysz jak przyjemnie zmienia się aura twego pomieszczenia. W przeciwieństwie do światła o zimnej barwie, które podkreślałoby chłód wnętrza.

Powinieneś pamiętać, iż rodzaj lamp trzeba dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami i stylem życia. Podczas oglądania telewizji najlepiej wybrać lampkę stołową tworzącą nastrój intymności. Kiedy natomiast często spędzasz noce czytając ulubione książki zdecyduj się na oświetlenie podłogowe. Wystarczająco rozjaśni ono twój kącik do czytania.

Wszystkie wymienione akcenty tworzą harmonijny dom pełen ciepła, który w zimową porę jest potrzebny bardziej niż zazwyczaj. A małe szczegóły tworzą wnętrze – należy o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *