5 sposobów na nietypowe wykorzystanie barku

W ostatnim czasie wózki barowe stały się bardzo popularne i coraz częściej znajdują swoje miejsce w polskich domach. Rosnący popyt na barki jest zależny od ich dwóch najważniejszych cech: przenośności i posiadania wielu półek. To czyni z nich funkcjonalny oraz uniwersalny mebel.

Barek jest najczęściej kojarzony z przechowywaniem alkoholu. Jeśli chcecie wykorzystać go jako inny element wyposażenia wnętrza, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Przekonacie się ile praktycznych zastosowań można znaleźć dla jednego mebla.

Stolik na imprezę

Latem korzystając z pięknej pogody, każdy chętnie spędza czas na dworze. Twoi goście również wolą posiedzieć na świeżym powietrzu? Nie ma problemu! Nie musisz już wynosić z domu stołów, których znoszenie z powrotem potrwa cały kolejny tydzień. Na stoliku barowym z powodzeniem możesz ułożyć przygotowane przekąski i napoje. Dzięki kółkom możesz go przestawiać w zależności od tego, gdzie w danym momencie świeci słońce.

Stolik kawowy

Kawiarnia w salonie? Nic prostszego. Na wyższej półce ustaw ekspres do kawy, kawę, cukier oraz śmietanki. Na dole możesz przechowywać szklanki i łyżeczki. Twoi goście będą zachwyceni szybkością podawania napoju. Dodatkowo podczas popołudniowego czytania ulubionej książki, przyda się natychmiastowa dawka kofeiny.

Stolik kuchenny

Masz za mało miejsca w kuchni podczas przygotowywania posiłków? Czy może przeszkadza Ci zbyt duża odległość między blatem, a zlewem lub piekarnikiem? Rozłóż na stoliku kuchennym wszystkie potrzebne przybory, przyprawy i pracuj tam, gdzie Ci najwygodniej. Jest to również interesująca propozycja na imprezę. Może masz jakiś przepis na nowoczesną sałatkę lub deser? Twoi goście chętnie zobaczą, w jaki sposób przygotowujesz danie. Kuchnia fusion będzie jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Zapewnisz swoim gościom zdumiewające widowisko i solidną dawkę zaskoczenia!

Mobilny ogród ziołowy

To również kuchenne rozwiązanie. Ile razy odpuściłaś wyjście do ogrodu po świeże zioła i zastąpiłaś je suszonymi? Deszcz, lenistwo… Warzywnik zawsze wydaje się być za daleko kuchni. Wszyscy wiemy, że przyprawy z torebki nigdy nie będą smakować w daniu tak dobrze jak świeże. Wobec tego na stoliku możesz przechowywać swój domowy ogród ziołowy. Od tej pory bazylia, pietruszka, kolendra, rozmaryn, tymianek i mięta zawsze pod ręką!

Stojak na gazety i książki

Z reguły gazety zaraz po przeczytaniu zostają rzucone w kąt i przez kilka najbliższych dni zalegają w zakamarkach domu. O ile łatwiej byłoby jeśli wszystkie można by znaleźć w tym samym miejscu? Taka sama sytuacja dotyczy książek. Każdy z nas ma swoje ulubione miejsce w domu, w którym lubi odpoczywać i spędzać czas np. z książką. Niestety rzadko udaje się przeczytać całą lekturę w jeden wieczór, więc często odkładamy ją gdziekolwiek. Grozi to zaginięciem książki lub po prostu jej zniszczeniem. Stolik – biblioteczka zakończy ten problem.
Do czego Ty wykorzystasz barek w swoim domu? Bądź kreatywny i nie szukaj sztampowych rozwiązań!

jak wykorzystać stolik kawowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *