4 fakty, o których powinieneś wiedzieć kupując meble

Sztuka kupowania mebli

Zakup jakiegokolwiek mebla, to inwestycja na długie lata. Nie można do niego podejść tak, jak do kupowania ubrań czy jedzenia.

Dobierając wyposażenie do swojego domu warto zwrócić uwagę na to, by jego design odpowiadał Twojemu gustowi i poczuciu estetyki, ale także – by jego cechy funkcjonalne zapewniały jak najwyższy komfort i wygodę. Ważne jest, żeby brać wziąć pod uwagę przeznaczenie mebli, czyli to, czy mają służyć do wypoczynku, spędzania czasu z dziećmi, a może zupełnie do czegoś innego.

Funkcjonalne meble, które będą spełniały wszelkie nasze wymagania, to nie łatwy orzech do zgryzienia. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy dla ciebie kilka podpowiedz, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie. Oto 4 fakty, o których powinieneś wiedzieć kupując mebel.

sofa do salonu

 

1. Dobry research nie jest zły

Badanie rynku jest bardzo ważne przy wyborze nowych mebli. Wybierz się do kilku salonów meblowych, sprawdź co jest teraz w modzie i co najbardziej Ci się podoba. Nieocenioną pomocą mogą okazać się pracownicy tych sklepów. Ich wiedza jest bardzo szeroka, dlatego zawsze mogą służyć radą w zakresie doboru rodzaju i koloru obicia, konfiguracji mebli z elementów systemu modułowego czy sposobu działania różnych funkcji. Jeżeli nadal mało Ci informacji, wykorzystaj internet. Jest to bardzo dobre źródło informacji, w którym możesz poszukać inspiracji w zakresie urządzania swojego domu czy mieszkania. Wykorzystaj też różnego rodzaju aplikacje (takie jak np. View at Home), które pokażą, jak dany mebel będzie prezentował się w wybranej przez Ciebie przestrzeni.

 

2. Nie wszędzie jest tak samo

Ceny w salonach meblowych mogą się znacznie od siebie różnić, nie kupuj więc nic pod wpływem chwili. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że znalazłeś okazję swojego życia, może nie być to prawdą. Nie skupiaj się tylko na jednym salonie. Obserwuj rynek przez pewien czas i sprawdź jak zmieniają się koszty przy okazji świąt czy wielkich wyprzedaży. Nawet mała różnica w cenie może sprawić, że będzie cię stać na dodatkowy mebel, który dopełni wyglądu Twojego domu.

 

3. Sprawdzone marki

Przed zakupem mebli wypytaj znajomych o ich opinie na temat różnych firm meblarskich. Może się zdarzyć tak, że mają oni sprawdzonego producenta, który nigdy ich nie zawiódł. Są nawet takie firmy, o których mogłeś nigdy nie słyszeć, a produkują wysokiej jakości meble. Sprawdź również w internecie, czy to, co Ci się podoba, jest wysoko oceniane przez innych użytkowników. Nigdy nie kupuj kota w worku, gdyż mogą to być tylko i wyłącznie stracone pieniądze.

 

4. Niekoniecznie sieciówki

Meble, które możesz kupić w popularnych sklepach sieciowych, nie zawsze są tak dobre, by zapewnić ich długie i bezproblemowe użytkowanie przez długi czas.. Jeżeli więc stawiasz na jakość, zrezygnuj z mebli z żółto-niebieskiego sklepu. Cenny w niesieciowych salonach meblowych mogą być nieco wyższe, jednak masz pewność, że kupujesz coś, co starczy Ci na lata i nie zniszczy się przy pierwszej, nieoczekiwanej sytuacji. Przed dokonaniem zakupu nie zapomnij również wypróbować mebla tak, aby wiedzieć, czy odpowiada wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Urządzanie nowego domu lub odświeżenie dotychczasowej aranżacji, to zadanie, do którego warto się dobrze przygotować. Dokładnie przemyślany sprawi, że będziesz się dobrze czuć w swoim mieszkaniu. A właśnie o to chodzi, prawda? Dlatego sprawdź również poradnik o czym musisz pamiętać kupując sofę do salonu – http://www.galameble.com/blog/o-czym-musisz-pamietac-kupujac-sofe-do-salonu/.